Duyuru:- Istediginiz her model gelinlik ve abiye dikimi yapilir 0312 434 42 45

2011 Gelinlik Modasında Öne Çıkanlar

Google Google+
FerideGelinlik @ 14 Aralık 2010 2011-Modelleri 1  1.342 

Avrupalı ve ABD’li gelinlik tasarımcıları 2011 koleksiyonlarını sunmaya başladılar. Yeni sezonun gelinlikleri 2011 yılında gelinlik modasında farklı ne olacak sorusunu da akla getiriyor. Her ne kadar Türk tasarımcıların gelinlik koleksiyonlarına internetten kolay ulaşamasak da bu alanda da gelişmeler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak gelin adaylarının beğendiği modelleri diktirme seçenekleri olduğu için dünyadaki gelinlik modasından ilham alarak kendi gelinliklerini farklılaştırabilirler.

Daha birçok model görecek olsak da, 2011 gelinliklerinde öne çıkan belli başlı özellikler var. Dikkatler daha çok üst tarafa ve dekolteye çekiliyor.

  • Prenses ve denizkızı modelindeki gelinliklerde beyaz şeritler kullanılıyor. Bu hem kadınsı bir görünüm veriyor hem de belin ince gösterilmesini sağlıyor. Beyaz şeritlerin yakalarda kullanılması da dekoltenin farklılaşmasını sağlıyor. Özellikle Monique Lhuiller, Reem Acra, Priscilla of Boston tasarımlarında benzer gelinlik modellerini görebilirsiniz.
  • Üst tarafında korse şeklinde yapılması da dikkat çeken özelliklerden. Cesaret ve ince vücut gerektiren bu modeli giyerken balenlerle rahat edeceğinizden emin olun. Bu gelinlik modelinin güzel tarafı vücudun üst tarafını kusursuz gösterebilmesi. Rosa Clara ve Pronovias markalarında böyle modeller görmek mümkün,
  • V yaka dekolte artık dantellerle süsleniyor. Amsale, Monique Lhuillier ve Air Barcelona modellerinde benzerlerini görebilirsiniz.
  • Dekoltede ve sırtta tül ya da dantel ile yaratılmış transparanlıklar hem kadınsı hem de romantik.
  • Üst tarafı sımsıkı oturan ve etekleri çok kabarık gelinlikleri daha çok göreceğiz.
  • Beyaz her zaman ana renk olsa da, gelinlik modellerinde farklı renklerde kuşak ve kurdele kullanımı sıkça rastlanıyor. Vera Wang siyah kuşak tercih ederken, Amsale koleksiyonunda pastel tonların gelinlik kuyruğuna karıştığını görüyoruz.

Bakalım önümüzdeki sene, daha nasıl değişiklikler olacak. Yeni gelinlik modellerini biz de takip ediyor ve sizle paylaşıyor olacağız.

Kaynak:www.hispabodas.com


-
ara bolum

One Response to 2011 Gelinlik Modasında Öne Çıkanlar

  1. Tugay AYYILDIZ diyor ki:

    güzel bir tasarım olmuş çok güzel yorumlamışsınız ellerinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir