Duyuru:- Istediginiz her model gelinlik ve abiye dikimi yapilir 0312 434 42 45

Cilt Tipinize Uygun Bakım

Google Google+
FerideGelinlik @ 04 Ekim 2012 Güzellik/Bakım 0  2.349 
cilt bakimi guzellik önerileri

Kuru cilt bakımı ve ürün seçimi : Kuru ciltlerde, kurutucu ve alkol içeren ürünler ciltten nemi söküp atacağı için, tercih edilmemelidir. Hassas ve yumuşak sabun içermeyen likit bir temizleyici , gliserin, hiyalironik asit gibi ürünlerle formüle edilmiş nem kaybını azaltan nemlendiriciler kullanılmalıdır.Böylece UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu etkisi olan ( SPF15 ) üstün bir ürün, yıl boyunca dışarıya çıkmadan yarım saat önce açıkta kalan alanlara uygulanmalıdır.Böylelikle Güneş ışınlarına karşı Önlem almış Oluyoruz.

Yağlı cilt bakımı ve ürün seçimi : Yağlı ciltlerde, aşırı yağlı ürünler, hassas ciltlerde ise, daha az hasar verecek narin ürünler tercih edilebilir. Yağlı ciltlere özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyicileri tercih edilmeli. Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durulmalı. Losyon şeklinde suyu çekip tutan (humectane) maddeler içeren nemlendiricileri tercih edilmeli. Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir. Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucuları kullanılmalı. Cildinize fazla parlak diyerek, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanılmamalı. Cilt temizliğini günde 2-3 kezden fazla yapılmamalı.

Karma cilt bakımı ve ürün seçimi : Kozmetik olarak T bölgesi, yüzün yağlı alanları olan yanaklar, alın, burun ve çene daha fazla yağlıyken diğer alanlarda kuruluk gözlenir. Normal karma ciltler için olan temizleme ürünleri yanaklar için nazik, diğer bölgelerde ise daha sert etkilidir. Yalnızca ihtiyaç duyulan bölgelere uygulayacağınız nemlendirici T bölgesinde sivilceye yol açabilir. Tercih edeceğiniz güneş koruyucusunun da yağ içermemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.


-
ara bolum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir