Duyuru:- Istediginiz her model gelinlik ve abiye dikimi yapilir 0312 434 42 45

Evlilik Başvurusu İçin Gereken İşlemler

Google Google+
FerideGelinlik @ 19 Mart 2009 Yararli Bilgiler 0  729 
  1. Evlenecek kişilerce imzalanmış 4 nüsha “Evlenme Beyannamesi“. Beyannamelerden sadece 1 nüshasına fotoğraf yapıştırılacaktır, diğer 3 adet beyanname fotoğrafsız olacaktır.
  2. Fotoğraflı ikamet ve nüfus cüzdanı suretleri ile beyannameler bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarınca doldurulup tasdik edilecektir.
  3. Çiftlerden her biri için 7 adet vesikalık fotoğraf.
  4. Çiftler başvurularında resmi nüfus cüzdanlarını ve fotokopilerini resimsiz nüfus cüzdanı kabul edilmemektedir. Yabancılar için pasaport, kendi Konsolosluklarının ya da bulunduğu ülkenin vatandaşı ise yerel makamlarının düzenleyecekleri onaylı doğum belgesi (birth certificate/geburtsurkunde).
  5. Çiftler kayıtlı oldukları Nüfus Müdürlüklerinden en son medeni hallerini belirten nüfus kayıt örneği alacaklardır.
  6. Yabancı uyruklu olan erkek veya kadın, bağlı bulunduğu konsolosluktan, bekar olduğuna dair türkçe bekarlık belgesi alacaktır. Bu belgeyi Türk Dışişleri Bakanlığı’na tasdik ettirecektir. Daha sonra bu belgenin 3 adet fotokopisi arkalı önlü çekilecektir. Bayanın evleneceği erkek yabancı uyruklu ise bayan erkeğin vatandaşlığına geçip geçmeyeceğine dair 5 nüsha dilekçe yazacaktır.
  7. Çiftler , akciğer röntgeni, HBSAG (bulaşıcı sarılık) ve ANTİ HİV (aids) testlerini yaptırarak, sonuçları bildireceklerdir
  8. Uluslararası Evlenme Cüzdanı, Evlendirme Müdürlüğünden belirli bir bedel karşılığında temin edilecektir. Bu işlem içinde ayrıca 3 adet fotoğraf Müdürlüğe getirilecektir.

-
ara bolum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir