Duyuru:- Istediginiz her model gelinlik ve abiye dikimi yapilir 0312 434 42 45

Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçmenin İncelikleri:

Google Google+
FerideGelinlik @ 19 Mart 2009 Gelinlik Seçimi Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçmenin İncelikleri: için yorumlar kapalı  1.079 
kumsaati

Hanımlar hepimiz farklı fiziksel özelliklere sahibiz. Gündelik yaşantımızda seçtiğimiz kıyafetlerde bunları bir şekilde çözebiliyoruz. Önemli olan gelinlik seçerken dikkat etmemiz gerekenler…Hayal ettiğiniz gelinlik belki de vücut tipinize hiç uygun olmayabilir. Önerilerimize kulak verin ve vücudunuzda fazla ön plana çıkarmak istemediğiniz özelliklerinizi küçük hilelerle gizleyin. Tüm kadınların en güzel görünmek istedikleri gün hiç şüphesiz düğün günleridir. Bu günde harikulade görünmek için gelinlik seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Saten, organza, dantel, tafta… Fırfırlı, işlemeli, kabarık, korseli, dar… Bu kadar çok alternatif arasında doğru seçimi yapmak çok zor. Renk olarak beyaz yine en favori renk olmaya devam ediyor. Bunun yanında ebru yada pastel pembemsi renkler de tercih edilmeye başlandı.Hayatınızın bu en özel gününün elbisesini seçmek için ilk tavsiyemiz olabildiğince çok butik ve dergiye bakıp fikir edinmeniz olacaktır. Bunun yanında gelinlik seçerken yanınızda annenizin ya da çok yakın başka bir akrabanızın bulunmasını tavsiye ederiz. Ayrıca bir profesyonelden destek almak ve onun fikirleri sizin kusursuz görünmeniz için çok önemlidir.Başta da belirttiğimiz gibi gelinlik seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Tabii ki her gelin çok güzeldir. Bizim amacımız sadece ufak tefek kusurlarınızı örtbas edip güzel taraflarınızı ortaya çıkarmak için bazı önerilerde bulunmak…

Armut vücutlar:

Armut vücutlu bir kadının omuzları kalçalarından daha dardır. Aradaki farkı mümkün olduğunca aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modellerine bakabilirsiniz. Bunun yanında ince kumaşlı gelinlikler yerine daha kalın kumaşlı modelleri tercih etmenizi öneririz. Kalçalarınız geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden uzak durmalısınız; çünkü bu modeller kalçalarınızın genişliğini daha da ortaya çıkaracaktır. Eğer belinizi kalın buluyorsanız size tavsiyemiz V- formlu gelinlik modellerini denemeniz olacaktır. Bellerinden şikayetçi olan gelin adayları geniş ve kemerli gelinliklerden de uzak durmalıdır.

Armut

Üçgen vücutlar:

Üçgen vücutlu kadınların armut vücutlu kadınların tersine omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Bu kadınların omuzların genişliğini kapatmak için üstü düz kesimli modellerden birini seçmelidir. Bunun dışında uzun kollu modelleri denemek doğru olacaktır.

Dikdörtgen vücutlar:

Bu kadınların en dikkat çekici özelliği, bellerinin fazla belli olmaması yani vücutlarının omuzlarından kalçalarına doğru düz inmeleridir. Dikdörtgen vücutlu gelin adayları bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik seçmeleri olacaktır.

Dikdörtgen Vucut

Kum saati vücutlar:

Kum saati yada ideal vücut tipi olarak da adlandırılan kadınların vücutları kendilerini belirgin bir bel, yuvarlak kalçalar ve göğüslerden belli eder. Bu vücut tipindeki kadınlara bütün modeller çok yakışır. Ama bizim önerimiz bellerine dikkat çeken modeller seçmeleri olacaktır.

Armut

Elma:

Vücut Özellikleri: Göğüs ve kalça, bel ile yakın ölçülerdedir. Vücudun üstü kısmı alt kısmına göre daha geniştir. Karın bölgesi kilo almaya meğillidir. Büyük ve dolgun göğüslere sahipsiniz.

İdeal Gelinlik: Elma tipi vücut hatlarına sahipseniz öncelikli amacınız bel bölgesini kamufle etmek olmalıdır. Güzel göğüslerinizi ön plana çıkaracak derin v yaka dekolteler veya gemici yakalı gelinlikler sizin için ideal olacaktır. Vücudu saran veya hatları belirginleştiren kumaşların yerine sert ve kalın kumaşları tercih edin. Size uygun etek modeli, tek parça kulptan açılımlı A tipi gelinliklerdir.

Ufak bir tüyo: Balon eteklerden, likralı ve saten kumaşlardan, kuyruklu eteklerden ve yuvarlak yakadan kaçının.

Armut

Atletik:

Vücut Özellikleri: Geniş omuzlar, dar kalçalar, küçük göğüsler ve çok belirgin olmayan bir bele sahipsiniz.

İdeal Gelinlik: Gelinlikler arasında en geleneksel olanını, yani bedeni tam olarak saran uzun etekten oluşan kabarık modelleri seçmelisiniz. Bu model, vücudu balerin gibi gösterir ve siluetin dengeli olmasını sağlar. Beden boyunca çok ince bir çizgi halinde uzanan kılıf modeller de atletik vücut tipleri için uygun olacaktır.

Ufak bir tüyo: Giydiğiniz her gelinliğin içinde oldukça fit duracaksınız fakat aşırı kaslı bölgeleriniz varsa bu bölgeleri kapatmak isteyebilirsiniz. Gemici yaka ve derin dekoltelerden kaçınmalısınız.

Atletik

Gelinlik seçerken işinize yarayacak tüyolar:

İri göğüslü gelinler: İri göğüslere sahipseniz dikkati başka yere çekmek daha doğru olacaktır. Bunun için dekolteden kaçınmanız ve kare yaka modellere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Göğüsleri toplayan bir modeli, dar bir çan etek modeliyle birleştirdiğinizde zarif bir görüntü yakalayacaksınız.

Beli kalın gelinler: Korsajlı veya sivri belli modeller belinizi çok daha ince gösterecektir.

Minyon gelinler: Sade ve basitlikten yana olarak vücudunuzun zarafetini ortaya çıkarmaya çalışın. Gelinlikteki aşırı işlemeler, kemer ve kuşaklar boyunuzu olduğundan daha kısa gösterecektir. Çok kabarık etekler de gelinliği enine genişletecek ve yine aynı etkiyi yaratacaktır. Vücudu yukarı çeken askılı modeller size çok daha iyi oturacaktır. Kilonuzdan memnunsanız cesur modellerle dikkati boyunuza değil gelinliğinizin göz kamaştıran tasarımına çekebilirsiniz.

Kalın kollu gelinler: Son derece şık dantelli veya dantelsiz bolerolarla hem gelinliğinize ayrı bir hava katmış hem de kollarınızdaki fazlalığı kapamış olursunuz. Doğrudan teni göstermeyen hoş işlemeli tüller de aynı görevi görecektir.

Parfüm: Parfümünüzü takılarınızı takmadan önce sıkın ve takılarınızı takana kadar 10-20 dakika bekleyin. Parfümü takının üstüne sıkarsanız takılara zarar verirsiniz.

Diğer öneriler…

• Boylarını kısa bulan gelin adayları için önerimiz önü V-kesimli bir gelinlik seçmeleri olacaktır. Bu şekilde boynunuzun yanı sıra vücudunuz da genel anlamda daha uzun görünecektir.
• Uzun boylulara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model çok yakışır.
• Boynu kısa gelin adayları için önerimiz saçlarını toplamaları olacaktır. Uzun boyunlular ise tam tersine saçlarını açık kullanmalıdırlar.
• Sırtının güzelliğine güvenen gelin adayları tabii ki sırtı bele kadar açık bir gelinlik seçmeliler.
• Kalın ya da çok ince kollular ise straplez gelinlikler yerine uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçmeliler.
• Göbeğinden şikayetçi olanlar tercihlerini A-formlu gelinliklerden yana yapmalılar.
• Küçük göğüslü ve dümdüz karınlılar ise düz kesimli bir gelinlik seçebilirler.


-
ara bolum