Duyuru:- Istediginiz her model gelinlik ve abiye dikimi yapilir 0312 434 42 45

Yüz Tipinize Göre Duvak Seçimi

Google Google+
FerideGelinlik @ 02 Haziran 2010 Yararli Bilgiler 0  2.133 

Duvak seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yüz tipinizdir. Yüzünüze gitmeyen bir duvak, çok güzel de olsa hem kendi cazibesini kaybedecek hem de tüm gelin görüntünüze hasar verecektir. Size en uygun duvağı seçebilmeniz için yüz şeklinizi iyi biliyor olmalısınız. Yüz şeklinizi anlamak için, saçlarınızı yüzünüzden çekip arkada toplayın ve alttaki şemanın da yardımıyla aynada yüzünüzü inceleyin. Bunu yaparken yüzünüzü boş bir zemin gibi hayal edin ve yüz hatlarınıza odaklanın.

Yuvarlak Yüz:

Yüzünüz yuvarlaksa, burnunuzu merkez aldığınızda yüzünüzün her yerinin merkeze eşit uzaklıkta olduğunu görürsünüz. Yüzünüzü biraz daha ince göstermek için yüzünüzün iki yanına dökülen bir duvak en uygun seçim olacaktır. Ayrıca yuvarlak saç modellerinden de kaçınmalısınız. Yine yüzünüzün iki yanına dökülen saçlar veya yüzünüzü çerçeveleyen kısa kesim bir saç, hatlarınızı çok daha düzgün gösterecektir.

Uzun Yüz:

Ovalden daha uzun bir çene yapısına sahipseniz, büyük ihtimalle uzun bir yüze sahipsiniz. Yüz hatlarınızı daha hoş kılmak için enine hacimli modeller en uygun modeller olacaktır. Şelale şeklinde dökülen bir duvakla son derece hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da saç stiliniz
Dik-uzun topuzlardan kaçının, bu modeller yüzünüzü sadece daha uzun gösterecektir.

Oval Yüz:

Oval yüz hatlarına sahip şanslı kişilerdenseniz yüzünüz enine oranla biraz daha uzundur. Yumuşak, kıvrımlı hatlara sahip bu yüz şekli en ideal şekil olarak kabul edilir. Bu nedenle her türlü duvak size yakışacaktır fakat yine de yüzünüzü olduğundan uzun gösteren duvak ve saç modellerinden kaçının.

Kalp Yüz:

Eğer göz çevreniz, alnınız ve elmacık kemikleriniz geniş fakat çene kısmınız darsa, kalp yüz şekline sahipsiniz demektir. Bu yüz şeklinde çene kısmına biraz dolgunluk katmak isteyeceksinizdir. En iyi seçim kafanızın arkasına doğru tutturacağınız bir duvak modeli olacaktır. Böylelikle boynunuzun yanlarından gözüken duvak, çene kısmına en katacaktır.

Kare Yüz:

Eğer kafanızın başladığı yer ile çene arasındaki mesafeyle, yüzünüzün eniyle aynıysa kare bir yüze sahipsiniz demektir. Çok güçlü bir çeneniz ve sert yüz hatlarınız vardır. Bu görüntüye biraz yumuşaklık katmak için, uzun duvak modelleri kısalardan daha iyi duracaktır. Fakat aynı zamanda sert çene hatları dikkat çekici bir özellik olarak görülür ve kendine güvenen bir gelin bu sert hattını gururla sergilemek isteyebilir. Böyle durumlarda kısa duvaklar da oldukça iddalı ama hoş seçimler olabilir.

Dikdörtgen Yüz:

Kareden biraz daha uzun hatlara sahipseniz, diktörtgen bir yüzünüz var demektir. Hacimli duvakları denemekten kaçınmayın, pofuduk bir görüntü yüzünüze daha simetrik bir hava verecektir. Saçınızın bir yanını serbest bıraktığınız topuzlar mükemmel olacaktır.

Üçgen Yüz:

Kalp yüz şekline oldukça yakın olan bu modelde yüz hatları daha sert ve açılıdır. Alın ve çene kısmını dengelemek için, kaküllü topuzları tercih edebilirsiniz. Duvak seçiminde ise yine hacimli modeller tercih edilmelidir.

Baklava Yüz:

Bu yüz tipinde elmacık kemikleri oldukça enli çene ve alın ise daha dar olur. Oval yüz şekliyle beraber mükemmele en yakın olan bu yüz şeklinde dilediğiniz her duvağı ve saç modelini kullanabilirsiniz. Gelinliğinizle ve kişiliğinizle uyuştuğu sürece seçenekleriniz sınırsız.

Kaynak:

http://www.dugun.com/makaleler/oku/71/Gelin%20Duva%C4%9F%C4%B1:%20%20Se%C3%A7iminizi%20Kolayla%C5%9Ft%C4%B1racak%209%20%C4%B0pucu


-
ara bolum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir